-10.8 ℃

Soome lennufirma Finnair lõpetab Tartu-Helsingi liini teenindamise

20.09.2022

Soome lennufirma Finnair, kes alustas käesoleva aasta 28. märtsil lende Tartu-Helsingi liinil teatas, et lõpetab oktoobri lõpuga liini teenindamise. Lennufirma otsus lennujaama sulgemist endaga kaasa ei töö – lennujaam ja selle personal jätkavad Lennuakadeemia, meditsiiniliste ning eralendude teenindamist.  

„Finnairi otsus lennuühendus Tartust sulgeda tuli meile väga kurva ja ebameeldiva uudisena. Teeme täna tööd selle nimel, et regulaarlennud Tartust siiski esimesel võimalusel uuesti avada, kuid hetkel on veel vara öelda, kas see saab olema Finnair, kes taasavab liini või mõni muu lennufirma,” rääkis AS-i Tallinna lennujaam juhatuse liige Eero Pärgmäe.  

Regulaarlendude peatumine ei tähenda lennujaama sulgemist. „Tartu lennujaamal on lisaks liinilendude teenindamisele veel kaks suurt ja tähtsat ülesannet. Ühelt poolt pakub lennujaam Lennuakadeemia tulevastele pilootidele võimalust harjutada lennujaama kaasaegset taristut ja maapealset tehnikat kasutades oma oskusi. Teisalt on lennujaamal täita tähtis roll elude päästmisel, teenindades Tartu Ülikooli Kliinikumi lende,“ lisas Pärgmäe.

Alates liini taasavamisest märtsis, on Tartu-Helsingi liinil lennanud 5989 reisijat ning teenindatud on 228 lennuoperatsiooni.  

Regionaalsed lennujaamad on olulised piirkondliku arengu ja jätkusuutlikkuse seisukohast, pakkudes võimalust reisida nii siseriiklikult kui ka Eesti lähiriikidesse. 2021. aastal läbis regionaalseid lennujaamasid kokku 42 663 reisijat.