11.7 ℃

Finnairil Tartust uued lennuajad

02.04.2018

Tartu Linnavalitsus ja Finnair esitlesid Tartu lennujaamas Finnairi uut sõiduplaani, mis võimaldab Tartust Helsingisse lennata varahommikul ja Helsingist Tartusse hilisõhtul. Uued lennuajad hakkavad kehtima 28. aprillist.

Tartu linnapea Urmas Klaasi sõnul jõuti uute lennuaegadeni kolmepoolsetel läbirääkimistel Finnairi ja Tallinna lennujaamaga. „Tartust lendajate lennuvõimalused avarduvad tunduvalt, kuna varahommikul Helsingisse saabudes jõutakse nüüd esimesse jätkulendude lainesse,“ ütles linnapea.
Finnairi Ida-Euroopa ja Baltimaade juhi Arunas Skuja sõnul on Eesti Finnairile oluline turg. “Kõik peamised sihtkohad Euroopas, Aasias ja Põhja-Ameerikas, mis on läbi Helsingi olnud kättesaadavad Tallinnast, on nüüd saadaval ka Tartust ning see muudab Finnairi üheks parimaks valikuks Lõuna-Eesti regiooni inimestele,” ütles Skuja.

Lennuhooaja avaüritusele on kutsutud Tartu kõrgkoolide ning suurettevõtete esindajad, samuti Võru, Viljandi ja Valga omavalitsuste juhid.

Kohapeal allkirjastatakse hea tahte koostöökokkulepe, mille eesmärk on kaasa aidata Tartu lennuühenduse arendamisele. Allakirjutanud panustavad kohaliku lennuühenduse jätkusuutlikkusse sellega, et eelistavad lennureisideks võimalusel Tartu lennujaamast toimuvaid väljumisi ja jagavad infot Tartust lendamise võimaluste kohta.

Alates 28. aprillist toimuvad Tartu-Helsingi lennud kuuel päeval nädalas. Lend väljub Tartust kell 5:35 ning saabub Helsingisse 06:20, pakkudes kolme tunni jooksul võimalusi jätkulennuks ligi 35 erinevale lennule. Helsingi-Tartu lend väljub 00:05 ja saabub Tartusse 00:50. Lende ei toimu Helsingi-Tartu suunal laupäeva öösel vastu pühapäeva ja Tartu-Helsingi suunal pühapäeva varahommikul.

Regulaarne lennuliiklus Tartust Helsingisse algas 2011. aasta oktoobris, kui lende alustas Flybe. Mais 2015 asus liini teenindama Finnair.