17.0 ℃

Lennueelne julgestuskontroll

Lennueelne julgestuskontroll hõlmab nii reisijate kontrolli kui ka pagasi läbivalgustust vastavalt Euroopa parlamendi ja nõukogu määruses (EÜ) nr 300/2008 kehtestatud nõuetele.

Enne lennueelset julgestuskontrolli

Lennueelse julgestuskontrolli kiiremaks ja mugavamaks läbimiseks soovitame julgestuskontrolli järjekorras seistes teha järgnevad ettevalmistused:

  • võta seljast üleriided,
  • aseta taskutes olevad võtmed, telefon, rahakott, peenraha jms käsipagasisse või üleriiete taskusse,
  • võta kotist välja arvuti ja teised elektriseadmed,
  • pane salongi võetavad vedelikud ühte 1-liitrisesse läbipaistvasse kilekotti ja aseta see läbivalgustusseadme konveierlindile.
  • Igal reisijal võib olla üks kuni 1-liitrise mahutavusega plastkott, milles on salongi võetavad vedelikud.

Juhul kui reisijalt või tema käsipagasist avastatakse esemeid/aineid, mille vedamine õhusõiduki pardal on keelatud, on reisijal võimalus paigutada need esemed äraantava pagasi hulka. Seda mõistagi juhul, kui neid esemeid/aineid on üldse lubatud vedada õhusõiduki äraantavas/registreeritud pagasis. Samuti võib reisija anda nimetatud esemed/ained teda saatma tulnud tuttavate kätte.

Lisainfot pagasis keelatud esemete kohta leiate siit.
Lisainfot lennujulgestuse läbivaatuse nõuete kohta saab Lennuameti kodulehelt.

Julgestuskontrolli teostab G4S Eesti

Lennueelset julgestuskontrolli ja turvateenust osutab Tartu ja Tallinna Lennujaamas maailma juhtiv turvalahenduste pakkuja G4S. Lennundusjulgeoleku tagamisel omab G4S ulatuslikku rahvusvahelist kogemust. Firma teenindada on näiteks Schipholi lennujaam Hollandis, Londoni Heathrow lennujaam, Oslo lennujaam ja Johannesburgi lennujaam Lõuna-Aafrika Vabariigis. G4S on maailma suurim turvakontsern, mis annab 110 riigis tööd enam kui 530 000 inimesele.