-10.8 ℃

Erivajadustega reisija

Lennu sujuvaks kulgemiseks peaks lennufirmat reisija erivajadustest teavitama juba lendu broneerides.

Lennujaama saabudes a veenduge, et firma on registreerinud kõik teie vajadused, millest olete reisi broneerides teada andnud.

Enne lendu

Andke lennufirmale teada, kui:

  • vajate erilist abi pagasiga,
  • vajate erilist abi lennukisse või lennukilt reisiterminali jõudmiseks,
  • kasutate akutoitel ratastooli,
  • olete vaegkuulja ning vajate personaalset informatsiooni,
  • reisite koos juhtkoeraga,
  • kasutate mobiilset hapnikuseadet.

NB! Eri lennuettevõtjatel võivad olla erinevad nõuded ja tingimused. Soovitame reisijatel end enne reisi nendega kurssi viia, võttes ühendust lennufirmaga või pileti müünud esindajaga.

Kui vajate hapnikuaparaati, teavitage lennufirmat aegsasti seadme tüübist. Enamik lennufirmasid lubab reisijal kaasa võtta seadmed lennu ajal kasutamiseks.

Kui reisi jooksul lendate mitme firma lennukitega või erinevate lennukitüüpidega, uurige juba reisi broneerides, kas teie seadmeid, akusid ja muid tarvikuid aktsepteerivad kõik lennufirmad, kelle teenust kasutate.

Lennujaama saabudes võtke kohe ühendust vastava lennufirma registreerimislaua töötajaga ja veenduge, et firma on registreerinud kõik teie vajadused, millest olete reisi broneerides teada andnud.

Lennujaamas

Kui soovite abi Tartu lennujaama parklas, helistage numbril (+372) 730 9233 (alates 2h enne lennu väljumist). Andke teada, kas vajate ka lennujaama ratastooli parklasse. Lennujaama saabudes võtke kohe ühendust vastava lennufirma registreerimislaua töötajaga ja veenduge, et firma on registreerinud kõik teie vajadused, millest olete reisi broneerides teada andnud.

Erivajadustega reisija teenindamine

Tartu Lennujaam osutab liikumispuudega reisijale igakülgset abi nii kiiresti kui võimalik ka siis, kui reisija ei ole teinud broneeringut.

Liikumispuudega reisija peab informeerima lennufirmat abi vajamisest vähemalt 48 tundi enne lennu väljumist. Lennufirma/reisikorraldaja teavitab lennujaama vähemalt 36 tundi enne väljalendu või nii varakult kui võimalik.

Laadi alla: Euroopa Parlamendi ja nõukogu määrus puudega ja liikumispuudega isikute õiguste kohta lennureisil.